Znajdź swój przepis

Ciasto naleśnikowe

20 października, 2015

Ciasto naleśnikowe z tego przepisu jest jednym z najlepszych przepisów na delikatne, cienkie i na brzegach chrupiące naleśniki. Może być bazą pod słone jak i słodkie naleśniki (do wersji na słodko trzeba dodać odrobinę cukru). Najlepiej jeśli ciasto poleży 2 godziny w lodówce wtedy ma lepszy smak i konsystencję. Nie dodajemy w tej wersji żadnych spulchniaczy lub wody gazowej.

Ciasto naleśnikowe powinno być w konsystencji bardziej gęste od mleka i nie mieć grudek. Konieczne jest przesiane mąki i szybkie mieszanie wszystkich składników, możesz do tego użyć miksera. Najlepiej jeśli do ciasta dodasz masło zamiast margaryny wtedy ma zupełnie inny smak o wiele lepszy.

Przed smażeniem każdego naleśnika przecieraj patelnię wacikiem nawilżonym olejem i koniecznie dobrze ją rozgrzej. Najlepsze naleśniki wychodzą kiedy patelnia jest już dobrze nagrzana.

Po usmażeniu nie trzymaj naleśników bez przykrycia ponieważ zaczynają wysychać a końce będą twarde. Możesz je zamrozić owijając szczelnie folią.

REKLAMA:

Przepis na te ciasto naleśnikowe znalazłam na stronie Marthy Stewart i absolutnie się z nim zakochałam. Proporcje mąki i mleka są idealne. Smak jest genialny taki jak pamiętam z czasów dzieciństwa.

TUTAJ znajdziesz wpis o tym jak smażyć cienkie naleśniki krok po kroku.

ciasto naleśnikowe

CIASTO NALEŚNIKOWE

ILOŚĆ: ok. 15 naleśników

  • 1 3/4 szklanki mąki tortowej
  • 2 szklanki mleka
  • 3 jajka
  • 60 g masła lub margaryny, roztopionej
  • szczypta soli

Mąkę przesiewamy do miseczki. Dodajemy mleko, jajka, sól i szybko mieszamy. Na koniec wlewamy roztopione masło i ponownie mieszamy. Ciasto naleśnikowe będzie lepsze jeśli poleży 2 godziny w lodówce. Patelnie dobrze rozgrzewamy i wacikiem nasączonym tłuszczem lekko ją przecieramy przed smażeniem każdego naleśnika. Smażymy wylewając niepełną chochlę ciasta szybko nią przechylając, aby ciasto się równomiernie rozprowadziło. Smażymy z obu stron do zarumienienia.

ciasto naleśnikowe ciasto naleśnikowe

REKLAMA:

Dołącz do dyskusji

  1. Czy 13/4 mąki to jakiś błąd?

    1. 1 i 3/4 szklanki :)

  2. Ja rowniez dziekuje, ostatnio smazylam i wyszly super :D Na poczatku nie mialam wyczucia i mi za grube wyszly, ale po kilku probach wyszly idealnie <3

  3. dziękuję ! właśnie takiego przepisu mi brakowało na idealne proporcje :D

    1. ciesze sie :)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zamknij
© 2012-2022 ILovebake Aneta Glińska. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Zamknij