Znajdź swój przepis

Ciasto z rabarbarem i bezą

29 kwietnia, 2026

Ciasto z rabarbarem i bezą to prosty i szybki przepis na przepyszne i słodkie ciasto wiosenne. Kruche ciasto, owoce i beza.

Do rabarbaru dodałam odrobinę malin mrożonych, aby jeszcze bardziej podkręcić smak. Jeśli nie masz akurat pod ręką malin możesz po prostu zamienić na większą ilość rabarbaru lub dodać truskawki.

Kruche z rabarbarem i bezą to przepis, który w sezonie robię zawsze i jedynie zmieniam kilka składników.

Cudowne połączenie smaków kwaśnego rabarbaru ze słodziutką bezą i kruchym ciastem.

ZOBACZ WIĘCEJ PRZEPISÓW:

REKLAMA:

CIASTO LEŚNY MECH Z MALINAMI I PISTACJAMI

CIASTO CZEKOLADOWE Z TRUSKAWKAMI

TARTA Z BORÓWKAMI I NUTELLĄ

ciasto z rabarbarem

CIASTO Z RABARBAREM I BEZĄ

KRUCHE CIASTO

  • 250 g mąki tortowej
  • 80 g cukru pudru
  • 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
  • 4 zimne żółtka
  • 120 g zimnego masła
  • szczypta soli

WARSTWA Z RABARBAREM

  • 500 g rabarbaru
  • 300 g malin świeżych lub mrożonych
  • 3 łyżki cukru
  • 3 łyżki mąki ziemniaczanej

BEZA

REKLAMA:
  • 4 białka o temp. pokojowej
  • 200 g cukru
  • 1 łyżeczka mąki ziemniaczanej
  • 2 – 3 łyżki płatków migdałowych
  • szczypta soli

PRZYGOTOWANIE:

Formę o wymiarach 25 x 35 cm lub podobną wykładamy papierem do pieczenia.

Mąkę przesiewamy do miseczki razem z cukrem pudrem i proszkiem do pieczenia. Dodajemy żółtka, masło oraz szczyptę soli i zagniatamy na jednolite i gładkie ciasto.

Ciastem wylepiamy spód formy i wyrównujemy, następnie nakłuwamy całe widelcem. Pieczemy w temp. 180ºC przez ok. 18 minut do zarumienienia.

W międzyczasie przygotowujemy warstwę z rabarbarem oraz bezę.

Rabarbar kroimy w plasterki ok. 0,5 cm oraz mieszamy z malinami, cukrem i mąką ziemniaczaną. Odstawiamy na bok.

Białka miksujemy razem ze szczyptą soli na sztywną piankę. Pod koniec miksowania dodajemy po łyżce cukier, aż masa będzie gęsta i lśniąca. Na koniec dodajemy mąkę ziemniaczaną i krótko miksujemy.

Na podpieczony spód wykładamy warstwę owoców (można ciasto podsypać odrobiną bułki tartej), następnie bezę i obsypujemy płatkami migdałowymi Wkładamy do rozgrzanego piekarnika do 170ºC i podpiekamy 15 minut. Następnie zmniejszamy do 100ºC i dalej pieczemy przez ok. 50 minut. Ciasto wyjmujemy i zostawiamy do całkowitego ostygnięcia.

ciasto z rabarbarem
kruche ciasto z rabarbarem

Dołącz do dyskusji

  1. Zrobiłam. Przepyszne! Nie miałam malin, więc dałam więcej rabarbaru. A zamiast mąki ziemniaczanej do owoców i bezy dałam kisiel malinowy.

    1. Dziękuję bardzo ♥️

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zamknij
© 2012-2022 ILovebake Aneta Glińska. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Zamknij