Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach
Lifestyle

Docenisz jak zobaczysz ile tego masz – szczęście

Sierpień 20, 2014 , 9104 Wyświetleń, WYDRUKUJ,
blog-ilovebake

Ostatnio wyczytałam: na każdy negatywizm znajdź w swoim życiu 5-10 optymistycznych rzeczy.

Stwierdzam, że w głowie ostatnio tych negatywnych było więcej. Zaczynam dzień, a tam na dzień dobry jakiś dureń przekonuje mnie, że kupując rzecz odmienię Tym swoje życie. Jak to możliwe, że go nie potrzebuje?  Ba ja go potrzebuję, ale jeszcze o tym nie wiem.  Myślę, szukaj innych naiwnych, ja już od dawna wiem, że szczęścia trzeba się szukać gdzie indziej. Nie mija godzina, a dogadać się z innym nie mogę bo ja mówię „dziękuję i przepraszam” on uznaje, to za słabość i obrazę.

Nie, poddaje się i wieczorem dopada mnie czarna myśl: A może to ja do cholery źle pojmuję ten świat? No nic myślę, skoro był negatywizm trzeba znaleźć równowagę i poszukać pozytywnych emocji w życiu.

” Przepis jest prosty. Aby zrobić miejsce na szczęście, trzeba wymieść nieszczęśćie.” – K. Miller

Czas zacząć pozytywne afirmacje. Co dobrego mamy w życiu?

” Sami” cocker spaniel wystarczy spojrzeć na jej mordę. 3 miesiące po narodzinach.

pies-sami-1

3 lata po narodzinach

pies-sami-2

Wspólne wyjazdy nad wodę. Bierzemy książki, siadamy na ławce i przez godzinę czytamy … tzn. chcielibyśmy, ale natura bardziej nas odciąga niż pozwala poczytać.

zdjecia-goniadz

Codziennie spacery i codzienne proszenie Sami, aby rzucać patykiem. Nie raz i nie dwa – już nauczyła się cały spacer prosić. Pojętne zwierze, wie jak zadbać o swoje potrzeby.

zdjecia-pies-sami-ilovebake

Wypad do kina na Cameron Diaz, która latała prawie naga na ekranie. Jej partner filmowy również biegał jak go Pan Bóg stworzył. Dużo śmiechu i refleksja: seks taśma nie zbliży jeśli nie ma już miłości … może być jedynie pretekstem. Film: seks taśma.

momstart source

momstart source

Jak wszystko inne zawodzi … upiecz ciasto i kropka.

zdjecia-pieczenie

Blogowanie. Ostatnie zmiany szablonu dodały tylko więcej energii. Czy mogę narzekać na to, że robię właśnie to co chciałam.

zmiany-blog-ilovebake

Jeśli dotrwałeś do końca i zrozumiałeś przesłanie zostało tylko najprostsze … wprowadź to w życie. Ps. najprostsze czasami jest najcięższe.

Pozdrawiam, Aneta

 

Komentarze

  • Odpowiedz Karolina Sierpień 21, 2014 at 20:51

    Naprawdę super. Podoba mi się to, co Pani wyżej napisała, nowe spojrzenie na treść bloga. Podoba mi się nowy format bloga, o przepisach już nie mówię, bo chwalę je cały czas. Proszę tak trzymać! Serdeczne pozdrowienia.

    • Odpowiedz Ilovebake Sierpień 21, 2014 at 20:56

      Dzięki wielkie Karolina, chociaż jedna osoba dała cynk, że czyta i się podoba ;p :)

    Dodaj komentarz