Znajdź swój przepis

Naleśniki bez mąki

18 lipca, 2016

Naleśniki bez mąki na bazie kaszy manny są rewelacyjne. Idealne na słodko i słono z przeróżnymi nadzieniami. Konsystencja jest inna niż tych tradycyjnych, czuć lekko konsystencję kaszki. Według mnie jedne z najlepszych ciast naleśnikowych jakie jadłam. Smakiem na pewno dorównują tradycyjnym.

Ciasto naleśnikowe robimy błyskawicznie i na co jedynie musimy czekać to godzinę, aż kasza napęcznieje w mleku. Smażenie nie sprawia problemów. Konsystencja powinna być bardzo podobna do tych klasycznych smażonych naleśników. Testem na odpowiednią gęstość ciasta jest zanurzenie chochli w cieście i sprawdzenie jak spływa z niej ciasto. Jeśli pokrywa całą chochlę i równomiernie spływa ciasto ma odpowiednią gęstość i nadaje się do smażenia. U mnie konsystencja była nie dużo gęstsza od mleka.

Doskonałe do nadzienia słodkiego jak i słodkiego. Fajnie komponują się z serkiem i owocami. Doskonałe dla dzieci, kaszka manna jest bardzo zdrowa i zawiera dużo cennych składników odżywczych.

Koniecznie wypróbuj tą wersję naleśników bez mąki na bazie kaszki manny.

REKLAMA:

TUTAJ znajdziesz inne moje przepisy na naleśniki, placki i pancakes.

ciasto naleśnikowe

NALEŚNIKI BEZ MĄKI

SKŁADNIKI NA CIASTO:

ILOŚĆ: ok. 10 szt.

  • 2 szklanki mleka
  • 10 łyżek kaszy manny
  • 2 jajka
  • szczypta soli
  • szczypta cukru

SKŁADNIKI NA NADZIENIE:

  • 300 g twarogu, półtłustego
  • 3 łyżki jogurtu naturalnego
  • 3 łyżki cukru pudru
  • 1 łyżka budyniu, proszkek
  • 1 łyżeczka ekstraktu z wanilii

SKŁADNIKI NA SOS WANILIOWY:

  • 1/2 szklanki jogurtu naturalnego
  • 2 łyżki cukru pudru
  • 1 łyżeczka ekstraktu z wanilii

DODATKOWO:

REKLAMA:
  • owoce sezonowe lub mrożone

* 1 szklanka o pojemności 250 ml.

Jajka lekko roztrzepujemy, następnie dodajemy sól oraz cukier. Wlewamy mleko oraz dodajemy kaszę. Mieszamy, przykrywamy folią miseczkę i wstawiamy do lodówki na około godzinę, aż kasza napęcznieje. Po tym czasie ciasto dokładnie mieszamy. Patelnie dobrze rozgrzewamy i za pomocą wacika lekko nasączonego olejem smarujemy jej całą powierzchnie. Smażymy cienkie naleśniki na złoty kolor.
Twaróg mieszamy razem z pozostałymi składniki i nadziewamy naleśniki, zwijamy w dowolny sposób ( u mnie w ruloniki). Wszystkie składniki na sos mieszamy razem i polewamy naleśniki. Podajemy z owocami.

ciasto naleśnikowe ciasto naleśnikowe

ciasto naleśnikowe nalesniki przepis

Dołącz do dyskusji

  1. Miałam ogromną ochotę na naleśniki z jabłkami, a tu nie ma mąki :( i wtedy znalazłam ten przepis. Dziewczyny napisały, że przywierają do patelni, dlatego dodałam do ciasta oleju (tak robię też przy zwykłych naleśnikach). Jest ok. Fakt muszą być troszkę grubsze, bo inaczej się rwą, no i trzeba pamiętać o dokładnym zamieszaniu ciasta przed kolejnym naleśnikiem. Będę wracała do tego przepisu. Polecam :)

  2. Próbuję zrobić te naleśniki, ale coś mi nie wychodzi. Otóż, nie mogę ich odkleić od patelni i robi mi się mazia. Czy masz na to jakąś dobrą radę?

    1. Mam dokładnie ten sam problem. Próbowałam dzisiaj zrobić te naleśniki – pierwszą przeszkodą było zachowywanie się ciasta na patelni po wlaniu, ciasto „bulgotało”, nie dało się go rozprowadzić na całej powierzchni naczynia :( Musiałam nalać grubą warstwę ciasta, którego nie dało się odlepić od patelni i zamiast ładnego naleśnika wyszedł mi złożony, gruby placek, po prostu podsmażona kasza. Nie wiem, co zrobiłam źle :(

  3. Ciekawy pomysł !

  4. wypiekibeaty says:

    Koniecznie do wypróbowania :)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zamknij
© 2012-2022 ILovebake Aneta Glińska. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Zamknij