Znajdź swój przepis

Mikser kielichowy odmieni twoją dietę – odkryj jego możliwości!

29 marca, 2024

Szybkie tempo życia utrudnia przygotowanie zdrowych i zbilansowanych posiłków. Aż co piąta osoba deklaruje, iż jej dieta jest niezdrowa. Tymczasem zdrowe odżywianie jest możliwe. Wystarczy tylko znaleźć sposób, który znacząco ułatwia przygotowywanie zdrowych potraw. Pozwalają na to miksery kielichowe – urządzenia, dzięki którym urozmaicisz swoją dietę. Podpowiadamy, jak wykorzystać ich możliwości.

Do czego służą miksery kielichowe?

Miksery kielichowe to dosyć kompaktowe urządzenia, które zmieszczą się nawet w niewielkiej kuchni. W estetycznej obudowie kryje się moc możliwości. Blendery kielichowe składają się z takich elementów jak:

 • Podstawa blendera – w dolnej części blendera kielichowego umieszczony jest silnik.
 • Kielich – wytrzymały kielich blendera wykonany jest najczęściej ze szkła hartowanego (a czasami również z tworzywa sztucznego). To właśnie w kielichu umieszcza się składniki do zmiksowania.
 • Ostrza – wykonane ze stali nierdzewnej ostrza odpowiadają za dokładne rozdrobnienie składników.
 • Pokrywa – dzięki niej zawartość znajdująca się w blenderze nie rozchlapuje się na zewnątrz.
 • Panel sterowania – nowoczesne blendery kielichowe wyposażone są w panel sterowania, który pozwala na uruchamianie i wyłączanie, ale także kontrolę szybkości blendowania. Niektóre modele mają wbudowane różne tryby i programy, którymi steruje się również z poziomu panelu.

Miksery kielichowe służą do miksowania, rozcierania i kruszenia różnych składników (np. kruszenie lodu). W dalszej części artykułu podpowiemy, co można wyczarować w kuchni przy pomocy blendera kielichowego.

Blendery kielichowe – co można w nich przyrządzić?

Tak naprawdę użytkownika ogranicza jedynie wyobraźnia. Możliwości blendera kielichowego są niemal nieograniczone. Przy jego pomocy przygotujesz:

 • Smoothie – do ich wykonania możesz użyć owoców, warzyw, napoju roślinnego, jogurtu itd.
 • Zupa krem – w blenderze zmiksujesz zupę, dzięki czemu uzyskasz aksamitną i gładką konsystencję. Najsmaczniejsze są zupy krem z pieczonych warzyw.
 • Sos – w blenderze stworzysz pyszny sos do makaronu lub innych potraw. Nie musi to być klasyczny sos bolognese. Mikser kielichowy to doskonałe narzędzie do kulinarnych eksperymentów. Koniecznie spróbuj na przykład sosu z buraczków z dodatkiem sera feta.
 • Desery – w blenderze możesz przygotować mrożony deser z owoców, z dodatkiem rozdrobnionych kostek lodu, domowe lody itp.
 • Ciasto – na naleśniki, muffinki lub placki.
 • Mus – ta funkcja jest szczególnie przydatna, gdy w domu są małe dzieci. Nie ma nic zdrowszego niż samodzielnie przygotowane musy owocowe, zmiksowane zupki czy deserki.
 • Hummus – w blenderze bez problemu przygotowujesz domowej roboty pastę z ciecierzycy.

Ponadto za pomocą blendera możesz mielić ziarna i orzechy (dzięki temu przygotujesz zdrową bezglutenową mąkę). Do tego celu świetnie sprawdzają się blendery wysokoobrotowe.

Jak wybrać dobry blender kielichowy?

Na rynku dostępne są różne modele blenderów kielichowych. Przy zakupie zwróć uwagę na takie aspekty jak:

 • Moc – jest to parametr, który mówi o tym, z jak twardymi składnikami radzi sobie mikser. Zastanów się, do czego tak naprawdę będziesz używać blendera. Jeżeli do kruszenia i rozdrabniania twardych produktów, to koniecznie sięgnij po blender kielichowy o większej mocy. Do codziennego użytku i miksowania różnych składników w zupełności wystarczy urządzenie o mocy 600-1000 W.
 • Pojemność kielicha – powinna odpowiadać twoim potrzebom. Mniejszy blender (0,5 do 1,5 l) sprawdzi się do szybkiego przygotowania koktajli dla jednej osoby, a większy (około 2 l) do blendowania zup dla całej rodziny.
 • Funkcje – nowoczesne modele są wyposażone w specjalne programy automatyczne, na przykład do smoothie, koktajli, zup. Niezwykle przydatny jest program automatycznego czyszczenia. Ponadto niektóre modele oferują możliwość blendowania i wyciskanie soku jednym urządzeniem. Wiele modeli pozwala na łączenie urządzenia z aplikacją, w której znajdziesz liczne wskazówki i mnóstwo przepisów.
 • Wykonanie kielicha – kolejna kwestia to materiał, z jakiego wykonany jest kielich blendera. Bardziej odporne i solidniejsze jest szkło hartowane, nie ulega tak łatwo zarysowaniu i jest wytrzymałe. Trzeba mieć jednak świadomość, że blender ze szklanym kielichem jest dość ciężki.

Podsumowując; miksery kielichowe to nowoczesne urządzenia, dzięki którym odmienisz oblicze swojej kuchni. Pozwalają w łatwy sposób „przemycić” warzywa i owoce do diety swojej rodziny. Wybierz urządzenie, które najbardziej odpowiada potrzebom twoich domowników – i ciesz się zdrowymi posiłkami na co dzień!

Post sponsorowany

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zamknij
© 2012-2022 ILovebake Aneta Glińska. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Zamknij
x