Naleśniki na słodko w wersji z twarogiem i owocami. Przepis jest bardzo prosty, klasyczny z dodatkami, które dowolnie możesz zmienić. Ciasto na naleśniki to zwykle klasyczne ciasto z dodatkiem odrobiny proszku, aby je spulchnić (możesz pominąć). Nadzienie wykonałam na bazie serka philadelphia, który jest delikatniejszy od naszego twarogu i bardziej lekki, kremowy.
Naleśniki najlepiej jeśli usmażysz cienkie, wtedy najlepiej smakują w połączeniu z serkiem lub twarogiem. Od razu po wylaniu na patelnię ciasta należy szybko je rozprowadzić i smażyć z obu stron.
W przypadku ciasta naleśnikowe ważne jest, aby nie było za gęste powinno być płynne i lekkie wtedy uzyskasz ich najlepszy smak.
Na wierzch zamiast owoców możesz dodać łyżkę dżemu lub ulubione sosu. Naleśniki na słodko bardzo dobrze smakują w połączeniu z syropem klonowym i owocami.
Naleśniki na słodko z tego przepisu wychodzą bardzo delikatne z pysznym, słodkim nadzieniem i letnimi owocami. Idealne na śniadanie, obiad i kolację. Uwielbiam je i na pewno w tej wersji będę robiła je częściej, szczególnie latem kiedy mamy całe mnóstwo owoców.
TUTAJ znajdziesz inne moje przepisy na naleśniki, pancakes i placki.
NALEŚNIKI NA SŁODKO
SKŁADNIKI NA NALEŚNIKI:
ILOŚĆ: ok. 10 naleśników
- 1 1/3 szklanki mąki tortowej
- 2 szklanki mleka
- 1 jajko
- 1 łyżka oleju
- 1/2 proszku do pieczenia (niekoniecznie)
- 2 łyżki cukru
- szczypta soli
SKŁADNIKI NA NADZIENIE:
- 300 g serka philadelphia lub twarogu, mielonego
- 1 żółtko
- 3 łyżki cukru pudru
- 1 łyżeczka cukru waniliowego
- 1 łyżka jogurtu naturalnego
- 1 łyżeczka soku z cytryny
Mąkę razem z proszkiem przesiewamy do dużej miski. Dodajemy pozostałe składniki i szybko mieszamy lub miksujemy. Przed smażeniem każdego naleśnika przecieramy patelnię wacikiem nasączonym olejem. Patelnię rozgrzewamy i smażymy cienkie naleśniki.
Wszystkie składniki na nadzienie mieszamy, nakładamy na naleśniki i zwijamy według upodobań. U mnie na trójkąty, ale można np. w rulonik. Naleśniki smażymy na rozgrzanym oleju z obu stron na złoty kolor. Podajemy oprószone cukrem pudrem i owocami.
Co znaczy 11/3 szklanki? Chodziło o 1/3?
1i 1/3 szklanki. Niestety muszę to poprawić bo taka czcionka :/
Dzięki za inspirację. Zaraz idę do sklepu i robię naleśniki! Btw w nazwie blogu jest błąd. Po angielsku powinno być: I love baking (jako moje hobby i zamiłowanie) albo I love to bake. Jeśli napiszesz I love Bake oznacza dla mnie, że „Bake” to imię kogoś, albo zdanie jest niepoprawne gramatycznie.