Znajdź swój przepis

Płyta indukcyjna ze zintegrowanym wyciągiem Electrolux: jak działa?

4 sierpnia, 2023

Płyty indukcyjne zdecydowanie wyróżniają się na tle innych rozwiązań i – nie bez powodu – cieszą się coraz większą popularnością. Choć nowoczesne płyty są wysoce zaawansowanymi technologicznie urządzeniami AGD, ich obsługa jest niezwykle prosta i intuicyjna. Jakie są zalety indukcji? Na jakie funkcje warto zwrócić szczególną uwagę? Jak działa płyta indukcyjna ze zintegrowanym wyciągiem Electrolux?

Zalety płyty indukcyjnej 

Obecnie istnieje bardzo duży wybór nowoczesnych płyt indukcyjnych, które prezentują się niezwykle estetycznie i doskonale wpisują w każdą kuchenną zabudowę. W związku z tym bez trudu dobierzesz model dla siebie niezależnie od tego, na jaki wystrój postawisz. Współczesne płyty cechują się jednak nie tylko ciekawym designem, ale wieloma zaawansowanymi i bardzo praktycznymi rozwiązaniami, dzięki którym jeszcze łatwiej i szybciej przygotujesz smaczny posiłek. Ogromnymi zaletami kuchenek indukcyjnych jest to, że: 

  • są intuicyjne w obsłudze; 
  • ich użytkowanie jest bezpieczne; 
  • czas przygotowywania potraw jest zdecydowanie krótszy w porównaniu z płytami elektrycznymi i gazowymi; 
  • są wydajne i zużywają do 90% wyprodukowanej energii, bez strat na produkcję ciepła poza garnkiem; 
  • ich czyszczenie jest proste i szybkie.

Najnowocześniejsze modele oferują funkcjonalne rozwiązania, jak np. zintegrowany z płytą okap. Doskonałym przykładem jest płyta indukcyjna z okapem COMBO Electrolux. 

Płyta indukcyjna ze zintegrowanym wyciągiem Electrolux: jak działa? 

Intryguje Cię model kuchni z wyciągiem, ale nie wiesz, jak działa płyta indukcyjna z okapem (https://www.youtube.com/watch?v=OeEGa6QzCxQ) i obawiasz się, że możesz nie poradzić sobie z jej montażem i obsługą? Nic bardziej mylnego! W przypadku najnowszych płyt grzewczych z wyciągiem Electrolux podłączenie płyty jest niebywale proste i szybkie – przemyślana konstrukcja sprawia, że żeby je zamontować potrzeba o 65% mniej kroków w porównaniu z poprzednimi modelami! Możesz wybrać opcję z recyrkulacją bez rur lub z rurą o płaskim przekroju, z wyjściem bocznym lub tylnym. Równie łatwe jest późniejsze obsługiwanie okapu, czyszczenie i regeneracja filtra, o czym szerzej poniżej. 

Jak działa płyta z wyciągiem? Jakie funkcje oferuje? Gdzie ją umieścić? 

Wybór miejsca na płytę? Bez kompromisów! 

Standardowe modele płyt indukcyjnych nie pozostawiają wielkiego pola manewru. Chcąc zachować komfort gotowania, pozbyć się nadmiaru oparów i zniwelować nieprzyjemne, uciążliwe zapachy, musisz zamontować okap – aby było najkorzystniej i najbardziej efektywnie – nad płytą indukcyjną. O ile nie planujesz generalnego remontu i całkowitej zmiany aranżacji, a jedynie odświeżenie i wymianę sprzętów, nie masz zbyt wielu możliwości. 

W przypadku płyty indukcyjnej ze zintegrowanym wyciągiem jest inaczej. Nie musisz godzić się na żaden kompromis. Możesz wybrać absolutnie dowolne miejsce w kuchni, np. na wyspie kuchennej, co jest wyjątkowo nowoczesnym i efektownym rozwiązaniem, albo na blacie pod oknem.  

Ostatnia opcja również ma wiele zalet, a najważniejszą z nich jest to, że przez większą część dnia możesz wykorzystać naturalne światło. Ograniczenie korzystania ze światła sztucznego przełoży się zaś na niższe rachunki za energię! Brak konieczności dostosowywania się do istniejącej już infrastruktury kuchennej i pełna swoboda wyboru to mocne argumenty, które przemawiają na korzyść płyt ze zintegrowanym okapem. 

Okap zintegrowany z płytą indukcyjną – utrzymanie czystości 

Regularna pielęgnacja filtra jest bardzo ważna, bowiem tylko czysty i sprawny filtr zapewni efektywne pochłanianie pary i niepożądanych zapachów. Na szczęście w przypadku modeli Electrolux nie jest ona trudna. Wystarczy, że wyjmiesz filtr i umyjesz go… w zmywarce! Chcąc z kolei przedłużyć trwałość filtra, musisz go poddawać regeneracji. To również bardzo proste zadanie. Raz na 2-3 miesiące włóż go do piekarnika nagrzanego do 200°C i zaczekaj 15 minut. Gotowe! Pamiętaj o systematycznym czyszczeniu i regenerowaniu, aby na dłużej móc cieszyć się czystym powietrzem w kuchni i sprawnym, w pełni funkcjonalnym sprzętem. 

Naczynia kompatybilne z płytą indukcyjną 

Pamiętaj o tym, że nie wszystkie garnki nadają się do gotowania na płycie indukcyjnej. Powinny to być specjalne naczynia ferromagnetyczne. Dopiero planujesz kupić płytę i nie wiesz, czy Twoje garnki będą z nią współgrać? Nie musisz wynosić ich z domu i sprawdzać na płycie u sąsiada!  

Wystarczy, że przyłożysz magnes do dna. Jeśli przyciągnie ono magnes, garnki powinny działać. Jeżeli natomiast mimo wszystko planujesz zakup nowych rondelków i patelni, obecnie bez trudu znajdziesz komplet idealnie dopasowany do własnych potrzeb i oczekiwań, ponieważ wybór jest ogromny. 

Płyta z okapem do Twojej kuchni – funkcje warte uwagi 

Nowoczesne płyty indukcyjne oferują funkcje, które – wbrew przekonaniu niektórych osób sceptycznie nastawionych do nowinek technologicznych – są praktycznym rozwiązaniem, które znacząco skraca czas gotowania, ułatwia je i uprzyjemnia. Wybrane modele płyt grzewczych Electrolux wyposażone są np. w funkcję Bridge lub FlexiBridge. Opcja Bridge pozwala łączyć dwie strefy w jedną dużą powierzchnię, natomiast FlexiBridge umożliwia utworzenie trzech różnych układów pól grzejnych. Jest to bardzo przydatna funkcja, gdy planujesz przygotowanie większej ilości danej potrawy (np. na przyjęcie) i posiadasz duży garnek, który możesz do tego celu wykorzystać. 

Bardzo przydatne są także czujniki gotowania i smażenia. SenseBoil automatycznie redukuje wrzenie wody poprzez regulację temperatury, natomiast SenseFry utrzymuje odpowiednią temperaturę powierzchni patelni, aby potrawa nie uległa przypaleniu. Zupełnie innowacyjnym rozwiązaniem jest bezprzewodowa termosonda, która mierzy temperaturę wewnątrz dania, co pozwala uchronić je zarówno przed przypaleniem lub/i przesuszeniem oraz niedogotowaniem. Ponadto nie można zapomnieć o funkcji Breeze, która odświeża powietrze po gotowaniu przy niskim poziomie hałasu.  

Wiesz już, jakie są zalety kuchenek indukcyjnych i znasz argumenty przemawiające za inwestycją w wysokiej jakości płytę z okapem. Zapoznaj się z różnorodnymi ofertami i rozpocznij przygodę z komfortowym gotowaniem!  

Artykuł powstał w ramach współpracy z marką Electrolux

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zamknij
© 2012-2022 ILovebake Aneta Glińska. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Zamknij
x