Znajdź swój przepis

Ciasto piankowe z galaretką

23 lutego, 2024

Ciasto piankowe z galaretką bez pieczenia to szybki i prosty sposób na deser. Kolorowe, leciutkie jak chmurka wiosenne ciasto na herbatnikach.

Kolory i smaki galaretek możesz dowolnie zmieniać i tworzyć swój ulubiony deser.

Ciasto będzie idealne dla dzieci nie tylko do jedzenia, ale także do przygotowania razem. Dzięki temu, że jest proste możesz zaangażować już kilkulatka w jego wykonanie.

Pianka jest słodziutka, delikatna i świetną również do przygotowania w pucharkach.

ZOBACZ WIĘCEJ PRZEPISÓW:

CHATKA PUCHATKA Z BANANAMI

BUDYNIOWIEC BEZ PIECZENIA

KARPATKA NA GROSZKU PTYSIOWYM

ciasto piankowe

CIASTO PIANKOWE Z GALARETKĄ

SKŁADNIKI:

  • 500 ml mleka
  • 2 opakowania śnieżki
  • 2 x galaretka agrestowa
  • 1 galaretka malinowa
  • 1 opakowanie maślanych herbatników

PRZYGOTOWANIE:

Formę o wymiarach 20 x 20 cm lub nieco większą wykładamy papierem do pieczenia i układamy na dnie warstwę herbatników. Jedną galaretkę agrestową zalewamy 400 ml gorącej wody i mieszamy do rozpuszczenia (na wierzch). Odstawiamy, aż do lekkiego stężenia.
Malinową galaretkę zalewamy 200 ml gorącej wody i mieszamy do rozpuszczenia. W kolejnej miseczce rozpuszczamy w 200 ml gorącej wody galaretką agrestową. Galaretki zostawiamy do ostygnięcia.
250 ml mleka miksujemy razem ze śnieżką na najwyższych obrotach miksera, aż powstanie gęsty krem. Następnie powoli wlewamy galaretkę malinową. Gotową piankę powoli wylewamy na herbatniki (można użyć chochli do wylewania) i wkładamy do lodówki.
W pozostałym mleku rozpuszczamy drugą śnieżkę i miksujemy na najwyższych obrotach miksera. Na koniec wlewamy ostudzoną galaretkę agrestową. Za pomocą łyżki wykładamy na warstwę malinową. Ponownie wkładamy do lodówki na ok. 20 minut. Po tym czasie wykładamy lekko tężejącą galaretkę agrestową. Wkładamy do lodówki na minimum kilka godzin lub całą noc.

ciasto piankowe
ciasto piankowe

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zamknij
© 2012-2022 ILovebake Aneta Glińska. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Zamknij
x