Znajdź swój przepis

Czym właściwie jest topper na tort? Czy warto się na niego zdecydować?

28 grudnia, 2023

Dzisiaj ozdabianie wypieków stało się banalnie proste. Do dyspozycji jest bowiem wiele prostych w użyciu dekoracji. Przykładem są toppery na tort, które wystarczy wbić w wierzchołek ciasta i gotowe. Są przy tym niedrogie i naprawdę efektowne wizualnie. Co jeszcze trzeba na ich temat wiedzieć?

Topper na tort – co to jest?

Co ciekawe, toppery na tort po raz pierwszy na rynku pojawiły się w połowie XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Do Polski przybyły znacznie później. Dużą popularność zdobyły kilka lat temu i od tego czasu nie wychodzą z mody.

Topper to ozdoba wbijana w górną część wypieku. Jego nazwa wywodzi się od angielskiego słowa “top” oznaczającego wierzchołek. Toppery przedstawiać mogą różne rzeczy. Często mają formę napisów lub cyfr. Wybór na rynku jest tak szeroki, że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. 

Topper na tort i jego największe zalety

Toppery podbiły rynek akcesoriów cukierniczych i trudno się temu dziwić. Mają wiele zalet. Przede wszystkim są bardzo łatwe w użyciu. Z wbiciem dekoracji w wypiek powinien sobie poradzić nawet zupełny laik. Jednocześnie toppery nie są drogie – jeden kosztuje zazwyczaj kilkanaście złotych. Zresztą można je wykorzystywać wielokrotnie.

Nie można również zapominać o tym, że toppery na tort są niezwykle efektowne. Sprawiają, że tort od razu staje się wyjątkowy. Jeden niepozorny element jest w stanie w tym przypadku zmienić naprawdę wiele. 

Czym kierować się przy zakupie toppera na tort?

Wiadomo już, że toppery na tort mają wiele zalet. Nie wszyscy jednak wiedzą, na co trzeba zwrócić uwagę przy ich zakupie. Kluczowe znaczenie ma oczywiście okazja, podczas której będą wykorzystywane.

  1. W przypadku ślubów prym wiodą toppery z inicjałami lub imionami pary młodej. Popularne są też motywy serc czy napisy np. “just married”.
  2. Na komunię warto wybrać topper z motywem religijnym np. przedstawiający gołębicę czy krzyż. Można też pokusić się o dekorację spersonalizowaną z imieniem dziecka przystępującego do sakramentu.
  3. Podobnie sprawa wygląda w przypadku topperów przeznaczonych na chrzest.
  4. Toppery są również często wykorzystywane podczas imprez urodzinowych. W tym przypadku pole do popisu jest szerokie. Wybrać można standardowy topper z napisem np. “40 urodziny” lub dobrać go odpowiednio do zainteresowań solenizanta.Prędzej czy później każdy znajdzie z pewnością to, czego szuka.

Post sponsorowany

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zamknij
© 2012-2022 ILovebake Aneta Glińska. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Zamknij
x